Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności

2024-04-17

BIBLIOTEKA SZKOLNA "TRÓJKI" – AKCJE I NAGRODY, DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Ostatnie badania dowodzą, że czytelnictwo w Polsce wzrasta – w naszej szkole utrzymuje się na wysokim poziomie, tak jak zainteresowanie konkursami bibliotecznymi. Ostatnio uczniowie i inni pracownicy „Trójki” wzięli udział w sondażu na ulubionego poetę. Wygrał Adam Mickiewicz, deklasując popularnych Tuwima i Brzechwę. Wśród preferowanych poetów pojawili się Leśmian i Miłosz. Upominki wylosowało troje uczniów i dwie osoby dorosłe.

Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny na „Ulubioną bohaterkę literacką”. W tych konkursowych zmaganiach udział wzięło 11 osób. Piąte miejsce przypadło Jessice Pańczyk (kl.3), a także  Malwinie Starzyk i Emilii Świątek z klasy 1. Miejsce czwarte zdobyły prace Gabrieli Skiby (kl. 2) i Mai Rybarczyk (kl.6). Trzecie miejsce na podium powędrowało Mai Skiby (kl. 3) i Antoniny Kotarskiej (kl.1). Drugie miejsce przypadło Gabrieli Wisockiej i Arkadiuszowi Sobczakowi z klasy 1. Pierwsze miejsce to niekwestionowane zwycięstwo dwóch czwartoklasistek – Leny Kędry i Martyny Wisockiej. Okazją do wręczenia nagród stał się obchodzony również w naszej placówce Dzień Książki dla Dzieci. Konkursy i akcje czytelnicze przeprowadziła bibliotekarka szkolna Katarzyna Kupiec.

Katarzyna Kupiec

BIBLIOTEKA SZKOLNA "TRÓJKI" – AKCJE I NAGRODY, DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI - galeria

BIBLIOTEKA SZKOLNA ˝TRÓJKI˝ – AKCJE  I NAGRODY,  DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

5 maja 2024
następny miesiąc poprzedni miesiąc
pn wt śr czw pt so nd
imieniny
Irydy, Tamary, Waldemara
Subskrypcja
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail.
Subskrypcja - dopisz - wypisz
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - FSI
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdwinie, Szturmowców 1, 78-300 Świdwin, pow. Świdwin, woj. zachodniopomorskie tel.: 94 3651041, fax: 94 3651041, email: sp3sek@wp.pl NIP: 672-112-07-66